Lipo – Rarity

Vážení,

povedlo se a díky dokonalé spolupráci s Českým rozhlasem SEVER (jmenovitě s panem Ladislavem Svobodou, kterému tímto za vše ještě jednou velice a upřímně děkuji) se nám podařilo dostat se k rozhlasovým nahrávkám z úplných začátků skupiny LIPO.

Na těchto nahrávkách máte možnost uslyšet jak kompletní první složení (Martin PAGI, Dědek a Žabák), tak i druhou verzi s Romanem Luňákem. Píseň „Bratr slunce“ (ač tak trochu ušitá na tehdejší poměry totáče) se stala na Portě v České Kamenici (rok asi 1985-6??) písní vítěznou.

Největší srandu jsme zažili právě na této Portě, kdy jsme při registraci do soutěže zjistili, že nás vůbec nikdo nepřihlásil a tudíž o nějaké skupině LIPO nikdo ani nevěděl. Vzali nás však na milost a zaregistrovali nás. To se jim stalo osudným – odnesli jsme si první cenu 🙂 a tak se zcela neznámé LIPO stalo okamžitě velice známým a jak dnes s odstupem času zjišťuji, tak asi právě kvůli netradičnímu pojetí FOLKU a hlavně velice zvláštním dvoj až trojhlasem, který prostě ladil. 🙂 Archív jsme prohledali a víc se nenašlo, ale zaplať „hudební bůh“ alespoň za tyto unikáty. Tak hezký poslech.

Žabák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.